Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Smog truje dzieci! Poradnik dla rodziców
środa, 15 luty 2017 23:15

Komunikat o złej jakości powietrza z 14.02.2017

Napisane przez Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Opolu informuje, że w dniu 14.02.2017 r., na terenie województwa opolskiego stwierdzono możliwość przekroczenia poziomu informowania społeczeństwa....

Na terenie województwa opolskiego stwierdzono możliwość przekroczenia poziomu informowania społeczeństwa o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu alarmowego dla pyłu zawieszonego PM10.

Przekroczenie poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM10 (tj. 200 μg/m3) lub poziomu alarmowego (tj. 300 μg/m3) może się wiązać z ryzykiem wystąpienia niekorzystnych skutków zdrowotnych, głównie w przypadku osób z niewydolnością układu oddechowego oraz układu krążenia, a w szczególności w przypadku dzieci i osób starszych.

Znalezione obrazy dla zapytania Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w OpoluWyniki pomiarów jakości powietrza ze stacji automatycznych dostępne są na stronie internetowej WIOŚ w Opolu www.opole.pios.gov.pl , w zakładce: Jakość powietrza atmosferycznego/Bieżące wyniki pomiarów.

 

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech