Turystyka

Polish Czech English German
czwartek, 28 wrzesień 2017 10:02

Paszport Turystyczny po Miejskim Szlaku Turystycznym w Nysie

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

Już jest nowy Paszport Turystyczny po Miejskim Szlaku Turystycznym w Nysie. Paszport to pamiątkowa publikacja, która ma wzbogacić ofertę turystyczną Nysy, uatrakcyjnić szlak miejski oraz zaciekawić turystów i mieszkańców atrakcjami, jakie oferuje nasze miasta...

Paszport w formie książeczki to mały przewodnik po szlaku miejskim, który prezentuje najciekawsze atrakcje turystyczne miasta. Dodatkowo znajduje się w nim wiele cennych wskazówek i informacje o dostępności obiektów. W paszporcie można zbierać pieczątki z odwiedzanych miejsc oraz wklejać zdjęcia.

2008 11 B Jadwigi 03m

image

image

Szlak Miejski jest najmłodszym wytyczonym szlakiem w Nysie. To charakterystyczna pętla o długości ok. 13 km, oznakowana historycznymi rombami w barwach miasta. Szlak łączy zabytkowe centrum miasta z parkiem miejskim, obiektami fortecznymi oraz doprowadza do innych szlaków znajdujących się na terenie Nysy.

image

image

Paszporty będzie można odbierać już od początku października w Punkcie Informacji Turystycznej w Bastionie św. Jadwigi oraz w Urzędzie Miejskim w Wydziale Kultury, Sportu, Turystyki i Ochrony Zabytków.

W załączeniu:

Wydział Kultury, Sportu, Turystyki i Ochrony Zabytków