Z powiatu

Polish Czech English German
środa, 01 kwiecień 2020 14:09

XVI sesja Rady Powiatu 31.03.2020 - zmiany w budżecie na rzecz walki z koronawirusem

Napisane przez Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)

We wtorek, 31 marca, odbyła się XVI sesja Rady Powiatu. Towarzyszyły jej szczególne względy bezpieczeństwa związane z pandemią koronawirusa. Część radnych uczestniczyła w obradach w maskach ochronnych i rękawiczkach. Radni zostali też tak rozsadzeni, by zachować bezpieczną odległość...

Najważniejszym punktem obrad było omówienie aktualnej sytuacji epidemiologicznej w powiecie nyskim związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa oraz podjęcie działań, które pomogą w walce z pandemią. 

Podczas sesji radni podjęli uchwałę w sprawie zmiany budżetu Powiatu Nyskiego na 2020 r., dzięki której ZOZ w Nysie oraz SP ZOZ ZOZ w Głuchołazach otrzymają pomoc finansową  na poprawę bezpieczeństwa epidemiologicznego pacjentów i personelu oraz na zakup niezbędnego sprzętu.

Dodatkowo, zostaną przeznaczone środki, w kwocie 50 000 zł, na zwiększenie skuteczności działania oraz zabezpieczenie funkcjonariuszy KP PSP w Nysie. Zakupione zostaną środki ochrony osobistej m.in. maseczki, rękawice i środki do dezynfekcji.

Decyzją radnych wsparcie otrzymał również PKS Sp. z o.o. w Nysie.

Poniżej publikujemy nagranie z XVI sesji Rady Powiatu w Nysie.

">


  XVI sesja Rady Powiatu w Nysie, odbyła się 31 marca 2020 r., o godz. 10.00 w hali sportowo-widowiskowej Hala Nysa, ul. Sudecka 23 w Nysie.

PORZĄDEK OBRAD Rady Powiatu w Nysie

1. Sprawy organizacyjne,

  • a) otwarcie posiedzenia,
  • b) stwierdzenie kworum,
  • c) przyjęcie protokołu z XV sesji,

2. Sprawozdanie z działalności międzysesyjnej Zarządu,

3. Interpelacje i zapytania radnych,

4. Informacja na temat aktualnej sytuacji epidemiologicznej w powiecie nyskim związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa (COVID-19),

5. Wolne wnioski.

6. Zamknięcie obrad.