Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Z powiatu
czwartek, 31 październik 2019 12:57

XI sesja Rady Powiatu 30.10.2019 - oświata, naczyniówka i odwołanie starosty

Napisane przez Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)

Tematy związane z nyska naczyniówką oraz oświatą zdominowały środowe (30.10) obrad Rady Powiatu w Nysie. Część radnych opozycji złożyła także wniosek o odwołanie z funkcji starosty nyskiego Andrzeja Kruczkiewicza. Powód?...

Tematy związane z nyską naczyniówką oraz oświatą zdominowały środowe (30.10) obrady Rady Powiatu w Nysie. Część radnych opozycji złożyła także wniosek o odwołanie z funkcji starosty nyskiego Andrzeja Kruczkiewicza. Powód? Unieważnienie konkursu na ponowne uruchomienie w Nysie chirurgi naczyniowej.

Z wnioskiem o odwołanie starosty w imieniu grupy radnych wystąpił Daniel Palimąka. Co ciekawe odczytując uzasadnienie nie wskazał on z imienia i nazwiska radnych, którzy podpisali się pod wnioskiem. Zaznaczył jednak, że pod dokumentem podpisała się wymagana ilość radnych, czyli ¼ ustawowego składu rady. Wniosek będzie głosowany na kolejnej sesji.

Zarząd Powiatu chcąc uciąć wszelkie spekulacje związane z unieważnieniem konkursu na nyską naczyniówkę zaprosił do udziału w sesji wicedyrektora ZOZ w Nysie lek. Marka Szymkowicza oraz dyrektora Opolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia Roberta Bryka. Obaj panowie wyjaśnili dlaczego konkurs został unieważniony oraz poinformowali jakie są możliwości ponownego uruchomienia chirurgii naczyniowej w Nysie (szczegóły w nagraniu wideo z obrad Rady Powiatu).

W dalszej części obrad radni przyjęli wszystkie uchwały zgłoszone pod głosowanie. Pozytywnie rozpatrzono oraz przyjęto m.in. informację o stanie realizacji zadań oświatowych.

Zobacz szczegółowy program obrad (kliknij).

Dodajmy, że kolejna sesja Rady Powiatu w Nysie odbędzie się na przełomie listopada i grudnia 2019 roku. O szczegółach będziemy informować na stronie internetowej www.powiat.nysa.pl.

">

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech