Z powiatu

Polish Czech English German
piątek, 18 październik 2019 11:20

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej

Napisane przez Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)

Nauczyciele i pracownicy oświaty ze szkół prowadzonych przez powiat nyski odchodzili Dzień Edukacji Narodowej. Podczas uroczystości, które odbyły się, w czwartek, 17 października, Zarząd Powiatu nagrodził nauczycieli oraz dyrektorów....

Podczas uroczystości, które odbyły się, w czwartek, 17 października, Zarząd Powiatu nagrodził nauczycieli oraz dyrektorów, którzy codziennie wkładają swój trud w edukację i wychowanie młodzieży.

W uroczystym spotkaniu uczestniczyli: starosta nyski Andrzej Kruczkiewicz, członkowie Zarządu Joanna Burska, Adam Fujarczuk, przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Promocji Damian Wylężek oraz Opolski Kurator Oświaty Michał Siek. Uroczystość zgromadziła również grono pedagogów i dyrektorów placówek oświatowych z terenu powiatu nyskiego.

W przemówieniu starosta Andrzej Kruczkiewicz podziękował nauczycielom za codzienną pracę i zaangażowanie, dzięki którym młodzież zdobywa wiedzę i umiejętności potrzebne w dorosłym życiu. W imieniu Zarządu Powiatu starosta życzył również wszystkim nauczycielom, by wykonywany zawód zawsze był źródłem satysfakcji i radości z osiąganych zamierzeń.

Uroczystość uświetniły występy uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Nysie.