Z powiatu

Polish Czech English German
poniedziałek, 07 październik 2019 16:37

Wyjątkowi goście w Starostwie w Nysie

Napisane przez Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)

W poniedziałek, 7 października, gościliśmy  w Starostwie Powiatowym, niezwykłych, wspaniałych artystów.  Przyjechali do Nysy z różnych zakątków Polski, Europy i świata - Kraków, Warszawa, Francja, Japonia, Meksyk....

7 października przyjechali do Nysy artyści z różnych zakątków Polski, Europy i świata - Kraków, Warszawa, Francja, Japonia, Meksyk. Dziesięciu artystów o bardzo różnych osobowościach, tworzących w różnorodnych konwencjach – realistycznych i abstrakcyjnych, artystów dojrzałych, z dorobkiem, i całkiem młodych, dopiero rozpoczynających karierę w świecie sztuki.  

Powodem wizyty jest udział wydarzeniu o nazwie "Isshoni Art: Polska – Japonia" - wspólna wystawa artystów z Japonii i Polski. Wystawa jest wydarzeniem nietuzinkowym – japońskie „isshoni”, znaczy: „razem”, „wspólnie”. Jest ona bowiem wynikiem wspólnych działań artystycznych malarzy polskich i japońskich. Jest to wystawa, na której egzotyka i regionalizm miesza się i łączy ze współczesnością i kosmopolityzmem.

Wystawie przyznano status wydarzenia towarzyszącego obchodom 100. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między Japonią i Polską, a także przyznano Honorowy Patronat Ambasady Japonii w Polsce.

Wystawa czynna w dniach 05.10.2019 - 05.01.2020.

Wernisaż wystawy odbędzie się 11.10.2019, godz. 18.00.