Aktualności z Nysy

Polish Czech English German
wtorek, 21 lipiec 2020 12:17

Uratowane z horroru psiaki szukają kochającego domu

Napisane przez Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)

Schronisko z Konradowej przygarnęło 5 psów, które przeżyły koszmar w prywatnym schronisku w Radysach. O tej sprawie jest głośno w całym kraju od kilku tygodni. Psy były zaniedbywane i głodzone. Teraz, już w normalnych warunkach dochodzą do siebie. Czekają też na nowych, kochających właścicieli...

Przeszły przez piekło, teraz powoli wracają do sił pod czujną opieką weterynarzy i wolontariuszy. Psy z prywatnego schroniska w Radysach żyły w fatalnych warunkach, często bez dostępu do jedzenia i wody.  W połowie czerwca czterech prokuratorów, czterdziestu policjantów i kilkudziesięciu aktywistów weszło do schroniska. Dzięki tej interwencji skończyła się gehenna psów. Udało się uratować ponad 1000 czworonogów. Teraz nasi bracia mniejsi czekają na nowy dom.

Psy z Radys trafiły do schronisk praktycznie w całym kraju. Pięć z nich przygarnęło Schronisko w Konradowej. W opiece nad zwierzakami pomagają niezastąpieni wolontariusze.

">

Stan przygarniętych psiaków jest dość dobry.  Schronisko w Konradowej zachęca do adopcji „radysiaków” (tak zostały nazwane przygarnięte czworonogi). Dodajmy, że jeden z psów znalazł już nowy dom.

">