Aktualności z Nysy

Polish Czech English German
piątek, 02 listopad 2018 10:32

Siatkarski Puchar Świata wróci do Nysy

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

W środę w Urzędzie Miejskim mogliśmy podziwiać oryginalny Puchar Świata, jaki miesiąc temu wywalczyli nasi siatkarze. Zainteresowanie było duże, a dla kibiców, którym nie udało się zobaczyć czy dotknąć trofeum, mamy dobrą wiadomość ......

Puchar na pewno wróci do Nysy. Prawdopodobnie jeszcze w tym roku.

Został wykonany w Szwajcarii i waży około 10 kilogramów. Jego waga w kilogramach jest jednak nieistotna przy znaczeniu, jakie ma dla polskich kibiców. - Zobaczyć ten Puchar było moim marzeniem. Teraz się spełniło. - komentuje Pani Róża, która w przeszłości trenowała siatkówkę i nie ukrywa swojego podekscytowania. Wierzy także, że w 2022r. ponownie zostaniemy Mistrzami Świata - Wierzę w to gorąco. Siatkówka to piękny sport, wspaniała energia, a nasi polscy kibice są cudowni.

">

Puchar Zwiata wróci do Nysy! - Aktualno[ci

Puchar Zwiata wróci do Nysy! - Aktualno[ci

Puchar Zwiata wróci do Nysy! - Aktualno[ci

Puchar przywiózł do Nysy prezes Opolskiego Związku Piłki Siatkowej Waldemar Kobienia. Trofeum można było dotykać, wziąć na ręce czy zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.  Co ważne, prezes OZPS zadeklarował także, że Puchar wróci do Nysy. Stanie się to podczas jednego z meczów naszej Stali (prawdopodobnie jeszcze w tym roku). Jest także szansa, że okazałe trofeum będzie można podziwiać w czasie Finału Pucharu Polski Siatkarek. Przypomnijmy, że Nysa będzie organizatorem tego prestiżowego wydarzenia przez kolejne trzy lata.

Wydział Administracyjno-Organizacyjny