Turystyka

Polish Czech English German
wtorek, 21 czerwiec 2016 17:26

Sezon turystyczny otwarty!

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

Sezon turystyczny w Nysie otwarty z rozmachem. Były walki rycerskie, zwiedzanie wież i wycieczka objazdowa z historią w tle. Zachęcamy wszystkich mieszkańców Nysy do promowania naszych stron oraz bogatej oferty turystycznej....

Organizatorem wydarzenia był Urząd Miejski w Nysie przy współpracy z Nyskim Domem Kultury oraz Informacją Turystyczną w Nysie.

Oficjalnego otwarcia nowego sezonu turystycznego dokonano w miejscu, które świetnie się do tego nadaje z racji niesamowitej historii jak i obecnie spełnianej funkcji. Mowa o Bastionie św. Jadwigi, kulturalnym sercu naszego miasta. Do wspólnej zabawy zaprosiła Dyrektor Nyskiego Domu Kultury - Marta Klubowicz oraz Zastępca Burmistrza Nysy, Piotr Bobak. - Nysa to przepiękne, urokliwe i zabytkowe miasto o niezwykle ciekawym położeniu geograficznym. - powiedział wiceburmistrz. - Mamy dziś piękną pogodę i mam nadzieję, że utrzyma się ona przez cały czas trwania sezonu turystycznego. Życzę udanego wypoczynku mieszkańcom Nysy oraz turystom przebywającym w Śląskim Rzymie oraz zapraszam do korzystania z usług najlepszego na Opolszczyźnie punktu Informacji Turystycznej. 

image image
   

image

 Na dziedzińcu Bastionu św. Jadwigi stanęły stragany m.in. z wyrobami rękodzieła artystycznego, a nieopodal swoje umiejętności kulinarne zaprezentowali członkowie Legii Polsko Włoskiej. Nieprzeciętne umiejętności na polu walki zademonstrowali rekonstruktorzy z Bractwa Rycerskiego "Księstwo Nyskie". W kilku pokazowych pojedynkach nikt się nie oszczędzał - zwłaszcza, że ze sceny na żywo przebieg potyczek relacjonował prezes Bractwa, Andrzej Stadnik. Poza możliwością zobaczenia walk i oręża, chętnie przyjmowano w szeregi Bractwa nowych rekrutów. Ci bardziej doświadczeni mogli pochwalić się opowieściami z życia obozowego podczas zwiedzania Wieży Wrocławskiej, jednej z 48 wież broniących niegdyś Nysy. Na poszczególnych piętrach wieży znajdują się rekwizyty nawiązujące do lat świetności Nysy i jej dzielnych obrońców. 

image

image

 Podczas otwarcia sezonu turystycznego nie mogło zabraknąć wycieczek. Największym zainteresowaniem cieszyła się przejażdżka ciuchcią śladami zabytków na Fort II oraz  spacer śladami nyskich wież, pod okiem doskonale znających lokalną historię przewodników m.in. z Informacji Turystycznej w Nysie oraz nyskiego koła PTTK Tryton, które bardzo aktywnie włączyło się w pomoc przy organizacji tej imprezy. 

Wiele osób pytało również o pobliskie atrakcje turystyczne na pograniczu polsko-czeskim i propozycje spędzenia urlopu lub weekendu w przystępnej cenie. W takich sprawach zawsze śmiało odsyłamy po profesjonalną pomoc do nyskiej Informacji Turystycznej. 

image

 Przed nami wakacyjny czas pełen atrakcji nie tylko na terenie miasta, ale przede wszystkim nad Jeziorem Nyskim. Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej oraz pobierania aplikacji i.nysa (link).  

Andrzej Babiński

Wydział Komunikcji Społecznej i Promocji 

Urząd Miejski w Nysie