Aktualności z powiatu

Polish Czech English German
wtorek, 04 sierpień 2020 14:54

Konwent starosty, burmistrzów i wójtów

Napisane przez Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)

Sytuacja służby zdrowia w okresie pandemii, działania w ramach Funduszu Inwestycji Samorządowych oraz transport publiczny to główne tematy poruszane w trakcie konwentu starosty, burmistrzów i wójtów z terenu powiatu nyskiego zorganizowanego we wtorek, 4 sierpnia...

Głównym tematem spotkania były sprawy związane z funkcjonowaniem PKS w Nysie, omówienie problemów, z jakimi się boryka podczas pandemii oraz przedstawienie koncepcji transportu publicznego na terenie powiatu nyskiego. Na zaproszenie starosty Andrzeja Kruczkiewicza w spotkaniu uczestniczył prezes PKS w Strzelcach Opolskich Jacek Król, który przedstawił rozwiązanie zastosowane w powiecie strzeleckim Temat wywołał dyskusję, każdy z uczestników spotkania przedstawił swoje pomysły i odpowiednie rozwiązania dla mieszkańców swojej gminy. Z uwagi na złożoność zagadnienia, kwestie komunikacji i transportu na terenie powiatu nyskiego będą tematem jednego z kolejnych konwentów.

Kolejnym ważnym punktem spotkania było omówienie planowanych działań w ramach Funduszu Inwestycji Samorządowych. Przypomnijmy, 7 454 278 zł to kwota wsparcia, jaką otrzymał Powiat Nyski z Funduszu Inwestycji Samorządowych. Gminy z Powiatu Nyskiego otrzymały łącznie dotację w kwocie 18 808 379 zł. Podczas konwentu poruszono kwestie zadań, jakie samorządy mogą zgłosić w ramach funduszu.

W trakcie spotkania, omówiona została również bieżąca sytuacja epidemiologiczna na terenie powiatu nyskiego oraz dokonano oceny bieżących potrzeb. Sytuacja w powiecie jest stale monitorowana, regularnie odbywają się posiedzenia zespołu Zarządzania Kryzysowego. Codziennie przedstawiane są aktualne raporty o sytuacji epidemiologicznej w powiecie nyskim. Zarząd Powiatu jest w stałym kontakcie ze służbami sanitarnymi. Rozmawiano o podjętych już działaniach i środkach zabezpieczających.

Konwent Starosty, Burmistrzów i Wójtów