Aktualności z powiatu

Polish Czech English German
środa, 15 lipiec 2020 16:13

Mieszkania chronione w Powiecie Nyskim

Napisane przez Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)

Starostwo Powiatowe w Nysie oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie przy współpracy Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej realizuje program pn. "Bliżej rodziny i dziecka”. W ramach projektu na terenie powiatu nyskiego uruchomione zostaną mieszkania chronione dla usamodzielnianych wychowanków placówek opiekuńczych i rodzin zastępczych...

Obecnie Powiat Nyski posiada dwa takie mieszkania, jedno w Otmuchowie, drugie w Głuchołazach. Obecnie w obiektach prowadzone są prace remontowe. W ramach prac związanych z adaptacją mieszkań gruntownie wyremontowane zostaną wszystkie pomieszczenia. Mieszkania będą również w pełni wyposażone, gotowe do zamieszkania.

Pobyt w mieszkaniach chronionych ma charakter tymczasowy i treningowy. Poprzez udzielane wsparcie ze strony specjalistów i pracowników socjalnych, mieszkańcy, będą mogli uzyskać wykształcenie, zdobyć kwalifikacje zawodowe, poszukiwać i pozyskać samodzielne mieszkanie, równocześnie wykształcając realne postrzeganie rzeczywistości i poczucie odpowiedzialności za własne życie.

Wsparcie w postaci mieszkań chronionych pomoże wykształcić u mieszkańców umiejętności samodzielnego życia społecznego i zawodowego.

O szczegółach opowiada zastępca dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Anna Januszewska-Zenowicz

">