Aktualności z powiatu

Polish Czech English German
sobota, 14 marzec 2020 17:47

Komunikat Starosty Nyskiego

Napisane przez Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)

KOMUNIKAT STAROSTY NYSKIEGO...

KOMUNIKAT STAROSTY NYSKIEGO

W dniu 14 marca 2020 roku o godz. 9:00 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Nysie odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. W posiedzeniu uczestniczyli starosta nyski Andrzej Kruczkiewicz, wicestarosta Damian Nowakowski, członek Zarządu Powiatu Joanna Burska oraz pracownicy Wydziału Bezpieczeństwa i Polityki Społecznej.

Tematem przewodnim posiedzenia było omówienie aktualnej sytuacji sanitarno-epidemiologicznej na terenie powiatu nyskiego. Podczas spotkania przeanalizowano miejsca wyznaczone do kwarantanny. Zapoznano się z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego.

W trosce o bezpieczeństwo Pasażerów oraz Pracowników PKS w Nysie Sp. z o. o. podjęliśmy decyzję o zawieszeniu kursów PKS Nysa, od wtorku - 17 marca 2020 r. do odwołania.

Ponadto w powiecie nyskim, podobnie jak w całym kraju wdrażane są procedury dostosowujące codzienne funkcjonowanie do obowiązujących zasad stanu zagrożenia epidemicznego.

Jednocześnie informuję, że na godz. 16:00 nie stwierdzono żadnego zachorowania wirusem SARS-CoV-2 na terenie powiatu nyskiego.

W obliczu potencjalnego zagrożenia epidemią koronawirusa przypominam o konieczności zachowania zasad higieny oraz apeluję o stosowanie się do wszelkich zaleceń. Nie wpadajmy w panikę, tylko rozsądnie i skrupulatnie wykonujmy zalecenia służb medycznych i sanitarnych.

Najważniejsze informacje będziemy przekazywać Państwu za pośrednictwem oficjalnych kanałów komunikacji Starostwa Powiatowego w Nysie (strona internetowa, Facebook).

Andrzej Kruczkiewicz Starosta Nyski