Aktualności z powiatu

Polish Czech English German
poniedziałek, 24 czerwiec 2019 12:45

XVII Święto Powiatu Nyskiego za nami

Napisane przez Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)

W miniony weekend w Nysie odbyło się Święto Powiatu Nyskiego. Ta corocznie organizowana przez Starostwo Powiatowe w Nysie impreza, zapewniła mieszkańcom powiatu i regionu mnóstwo atrakcji i niezapomnianych wrażeń....

Główne uroczystości odbyły się w Bastionie św. Jadwigi w Nysie. Uczestników i gości imprezy powitał uroczyście starosta nyski Andrzej Kruczkiewicz.

Przygotowany program obfitował w atrakcyjne występy artystyczne. Mieliśmy okazję podziwiać talenty nie tylko z gminnych ośrodków kultury. Swoje umiejętności wokalne prezentowały dzieci oraz młodzież ze szkół z powiatu nyskiego. Wykonawcy zdobyli serca publiczności profesjonalnymi występami.

W ramach Święta Powiatu Nyskiego odbyła się również impreza integracyjna „INNE ŚWIATY” organizowana przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nysie. Na scenie w bastionie można było oglądać występy artystyczne osób niepełnosprawnych, w trakcie których podopieczni domów pomocy społecznej z całego powiatu nyskiego, warsztatów terapii zajęciowej, świetlic środowiskowych i placówek opiekuńczo–wychowawczych prezentowali swoje talenty wokalne i taneczne. Nieopodal sceny na rozstawionych straganach można było podziwiać oraz nabyć prace i wyroby z rękodziełem osób niepełnosprawnych.

Sobotni wieczór zakończyło wspaniałe widowisko - spektakl baletowy „Don Kichot” w wykonaniu Lwowskiego Narodowego Akademickiego Teatru Opery i baletu im. Salomei Kruszelnickiej z Międzynarodowym Teatrem Baletu PREMIERA Royal Lviv Balet.

Po części artystycznej, w stronę rzeki Nysy Kłodzkiej wyruszył barwny korowód z pochodniami pod przewodnictwem Don Kichota, jego giermka oraz tancerzy baletu, gdzie dopełnił się obrzęd puszczania wianków.

Występom na scenie przez dwa dni towarzyszył jarmark - na stoiskach prezentowali się przedstawiciele rękodzieła artystycznego, domowych przetworów owocowych.

Liczne atrakcje przygotowano również dla najmłodszych, mi.n. dmuchańce, warsztaty plecenia wianków. Najbardziej wyczekiwany okazał się jednak Festiwal kolorów – zabawa z kolorowymi proszkami, wszystko wśród uśmiechu i poczucia niesamowitej energii. Zabawie towarzyszył wspaniały koncert Szymona Butora.

Tegoroczne Święto Powiatu Nyskiego obfitowało w szereg imprez sportowych, podczas których zawodnicy mieli okazję dobrze się bawić w duchu sportowej rywalizacji.  Sportowa sobota rozpoczęła się na Stanicy nr 3 „Metalowiec” w Głębinowie, gdzie uczestnicy wzięli udział w Zawodach Spinningowych o Puchar Starosty Nyskiego.

Następnie, od godz. 9:00 na kompleksie boisk sportowych Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie, rozpoczęły się samorządowe turnieje sportowe: w piłce nożnej, tenisie ziemnym oraz w tenisie stołowym, a także zawody sportowe rozgrywane w ramach Spartakiady Sportowej pn. „Seniorzy na medal”.

">

">

Dziękujemy bardzo serdecznie za tak liczne przybycie i zapraszamy już za rok!

Znalezione obrazy dla zapytania 2019 dni herbowe Powiatu Nyskiego

Authors: Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)