Aktualności z Nysy

Polish Czech English German
niedziela, 13 wrzesień 2020 22:31

XII edycja Konkursu Literackiego „Nyska Lilia Literacka” - finisz

Napisał
NYSKA LILIA LITERACKA ’2020 NYSKA LILIA LITERACKA ’2020

Fundacja Nasza Nysa organizuje XII edycję Konkursu Literackiego „Nyska Lilia Literacka” adresowanego do uzdolnionej literacko młodzieży ze szkół podstawowych i szkół średnich oraz dorosłych z terenu powiatu nyskiego. Głównym tematem tegorocznej edycji konkursu jest 75-lecie polskiego szkolnictwa na Ziemi Nyskiej. Zapraszamy nauczycieli, pracujących w nyskich szkołach w pierwszych dziesięcioleciach po wojnie, do spisania wspomnień...

Prace konkursowe należy dostarczyć do 17 października 2020 r.

Prace należy oddać w wersji wydrukowanej (do Bastionu) i elektronicznej (na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) - zgodnie z regulaminem.
Do pracy należy dołączyć "Zgodę na przetwarzanie danych" - złącznik do "Regulaminu konkursu"


Prace należy zgodnie z regulaminem oddać w dwu wersjach:

  • wydrukowanej (do Informacji Turystycznej w Bastionie św. Jadwigi),
  • elektronicznej (na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Do wydrukowanej pracy należy dołączyć "Zgodę na przetwarzanie danych" (RODO) - złącznik do "Regulaminu konkursu" - jest tam wersja załącznika dla nieletnich (zgoda rodziców) i pełnoletnich.


Fundacja Nasza Nysa organizuje dwunastą edycję konkursu literackiego, którego celem jest popularyzowanie twórczości Wandy Pawlik oraz rozwijanie wiedzy o historii i działalności kulturalno-oświatowej w Nysie i jej okolicach. Powstałe prace chcemy wykorzystać w celu promowania naszej Małej Ojczyzny. Zadanie jest współfinansowane ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich w ramach projektu „Kierunek FIO” 2020.

2020 nyska  lilia plakat

Uczestnicy konkursu.

W konkursie mogą uczestniczyć indywidualnie uczniowie szkół podstawowych i szkół średnich oraz dorośli z terenu powiatu nyskiego.

Konkurs będzie przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych:

  • młodzież szkół podstawowych,
  • młodzież ze szkół średnich,
  • dorośli.

Tematy prac.

Głównym tematem tegorocznej edycji konkursu jest 75-lecie polskiego szkolnictwa na Ziemi Nyskiej.

  • Jak kształtowało się szkolnictwo polskie na Ziemi Nyskiej? Wspomnienia pionierów tworzących nyską oświatę po II wojnie światowej.
  • „ … to wspaniały przewodnik na trudnej drodze zdobywania wiedzy”. Portret nauczyciela-mistrza w oczach jego wychowanków.
  • „Bezmierny nasz dług wdzięczności”. Przeprowadź wywiad z Twoim ulubionym nauczycielem uczącym teraz lub kiedyś.

Termin nadsyłania prac

Prace konkursowe należy dostarczyć do dnia 17 października 2020 r. na adres:

Informacja Turystyczna w Bastionie św. Jadwigi
ul. Piastowska 19, 48-300 Nysa
z dopiskiem „Konkurs Literacki”.

Prace winny być dostarczane w zaklejonych kopertach. Przesyłane drogą pocztową prace należy odpowiednio zabezpieczyć przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Aktualne informacje o przebiegu konkursu będą podane na stronie internetowej http://www.w-pawlik.nasza.nysa.pl/ .

Wszelkie pytania proszę kierować na adres e-mail:   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przydatne informacje: Zasady poprawnego pisania
                                    Regulamin konkursu

 Tadeusz Zdanowicz
Fundacja Nasza Nysa

2020 stopka