Aktualności z Nysy

Polish Czech English German
wtorek, 21 kwiecień 2020 12:58

Studenci PWSZ pomagają w walce z koronawirusem

Napisane przez Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)

.Studenci nyskiej PWSZ aktywnie angażują się w walkę z pandemią, m.in. produkując na drukarkach 3D osłony ochronne dla pracowników placówek służby zdrowia. Żacy są także aktywni w sieci – pracują i kształcą się online, dzielą się przepisami na pyszne i zdrowe jedzenie, śpiewają, czy wreszcie uczą jak prawidłowo zakładać maseczki ochronne...

Poniżej kilka przykładów z kanału uczelni na YouTube.

 ">

">

">

">


 WSZ w Nysie pomaga w walce z koronawirusem. Studenci działający przy Kole Naukowym Abaculus postanowili wyjść naprzeciw ogromnemu zapotrzebowaniu na środki ochronne. Od kilku tygodni na drukarkach 3D robią przyłbice ochronne, które służą pracownikom służby zdrowia.

Osłony zostały przekazane do pracowników służby zdrowia w regionie m.in. ZOZ w Nysie, SP ZOZ ZOZ w Głuchołazach, Szpitala w Kędzierzynie Koźlu, Szpitala im. św. Józefa oraz Szpitala MSWiA w Głuchołazach, Szpitala w Korfantowie oraz DPS-u w Korfantowie, a także Ośrodka Pomocy Społecznej w Nysie. 

Studenci PWSZ dostarczyli również przyłbice ochronne do Starostwa Powiatowego w Nysie, które zostaną przekazane do pracowników naszych jednostek. 

Dodajmy, projekt studentów PWSZ w Nysie umożliwia produkcję jednej osłony ochronnej w ciągu 35 - 45 minut. Większość gotowych projektów na drukarki 3D dostępnych w internecie to czas ok. 3-4 godzin druku. Ze względu na zapotrzebowanie taki czas realizacji był nie do zaakceptowania przez studentów. Szczegóły na temat akcji Koła Naukowego Abaculus i kontakt można znaleźć na stronie internetowej koronawypad.pl, którą utworzyli studenci. Ze strony można m.in. pobrać projekt i pliki do druku.