Aktualności z Nysy

Polish Czech English German
czwartek, 23 styczeń 2020 16:33

Wyjątkowe Spotkanie Opłatkowe u Sybiraków

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

Dziś ważnym wydarzeniem jest nie tylko sesja budżetowa. W jednej z nyskich restauracji ma miejsce uroczysty Opłatek Sybiraków. W tym roku wydarzenie jest podwójnie wyjątkowe. Opłatek poświęcony jest bowiem 80. rocznicy wywózek na Sybir i 30. rocznicy......

W jednej z nyskich restauracji ma miejsce uroczysty Opłatek Sybiraków. W tym roku wydarzenie jest podwójnie wyjątkowe. Opłatek poświęcony jest bowiem 80. rocznicy wywózek na Sybir i 30. rocznicy reaktywowania Związku Sybiraków.

Szczególne podziękowania należą się Pani Teresie Sajan, Prezes Związku Sybiraków Koła Ziemi Nyskiej w Nysie i Wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego w Opolu. Dzięki jej aktywności, charyzmie i osobowości jeszcze mocniej wybrzmiewa prawda historyczna o trudnych wojennych czasach.

Sybiracy są też zawsze aktywni i widoczni przy okazji ważnych rocznic i uroczystości. Krzewią patriotyzm, przywiązanie do wartości i szacunek do drugiego człowieka. Szczególnie ważne są ich spotkania z młodzieżą.

Opłatkiem z Sybirakami podzielili się dziś m.in. Wiceburmistrz Nysy Marek Rymarz, Starosta Nyski Andrzej Kruczkiewicz, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Nyskiego Joanna Burska i Prezes AKWY Edyta Peikert.

Wyjtkowe Spotkanie OpBatkowe u Sybiraków

Wyjtkowe Spotkanie OpBatkowe u Sybiraków

Wyjtkowe Spotkanie OpBatkowe u Sybiraków

Wyjtkowe Spotkanie OpBatkowe u Sybiraków

Wyjtkowe Spotkanie OpBatkowe u Sybiraków

Wyjtkowe Spotkanie OpBatkowe u Sybiraków

Wydział Administracyjno-Organizacyjn


 

Wspólna modlitwa, życzenia i kolędowanie – taką, tradycyjną już postać, miało spotkanie opłatkowe nyskiego oddziału Związku Sybiraków.

W czwartek, 23 stycznia, odbyło się spotkanie opłatkowe Związku Sybiraków. Przewodniczyła mu Teresa Sajan - prezes Związku Sybiraków Koła Ziemi Nyskiej. W tym roku wydarzenie jest podwójnie wyjątkowe. Opłatek poświęcony jest bowiem 80. rocznicy wywózek na Sybir i 30. rocznicy reaktywowania Związku Sybiraków.

W spotkaniu, które przebiegało w rodzinnej atmosferze, wzięli udział m.in. Andrzej Kruczkiewicz starosta nyski, Joanna Burska członek Zarządu Powiatu, Marek Rymarz z-ca burmistrza Nysy oraz przedstawiciele Związku Sybiraków w Opolu.

W trakcie uroczystości w krótkich słowach przedstawiona została historia Związku Sybiraków, ich praca i osiągnięcia w ostatnim czasie. Spotkanie stało się okazją do wyrażenia uznania dla ich działań na rzecz całej społeczności. Nie zabrakło również czasu na tradycyjne przełamanie się opłatkiem, na ciepłe życzenia i wiele ciekawych rozmów.

Authors: Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)