Aktualności z Nysy

Polish Czech English German
poniedziałek, 16 grudzień 2019 13:55

Enej - ogromne serca i piękna muzyka

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

W niedzielę w Nyskim Domu Kultury zapanowały już Święta. Wszystko za sprawa wspaniałego koncertu zespołu Enej. Utalentowani muzycy zaprezentowali wyjątkowe aranżacje najpiękniejszych kolęd i pastorałek...

W niedzielę w Nyskim Domu Kultury zapanowały już Święta. Wszystko za sprawa wspaniałego koncertu zespołu Enej. Utalentowani muzycy zaprezentowali wyjątkowe aranżacje najpiękniejszych kolęd i pastorałek. Przez blisko 90 minut artyści kolędowali wspólnie z publicznością. Zespół znów pokazał nie tylko muzyczny kunszt, ale też ogromną miłość do muzyki.

Zbiór tradycyjnych utworów, w języku polskim i ukraińskim połączony został nazwą “Kolędy pod wspólnym niebem”, która wyjątkowo wyraziście ukazuje charakter pomysłu na przedstawienie znanych wszystkim melodii. Zespół po raz kolejny w swojej muzycznej przygodzie sięgnął po gatunkowy eklektyzm, nie bojąc się nawiązywania do przeróżnych stylów, mając jednocześnie pełną świadomość przywiązania do bliskich wszystkim, tradycyjnych linii melodycznych.

 Wydział Administracyjno-Organizacyjny