Aktualności z Nysy

Polish Czech English German
poniedziałek, 04 listopad 2019 13:30

Młyn w nowej odsłonie

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

Dźwigi na budowie galerii Dekada powoli znikają. Nowy pojawił się za to przy Krzywoustego, gdzie trwa budowa potężnego kompleksu, w którym znajdziemy m.in. apartamenty i wystawę poświęconą młynarstwu....


Inwestor uporał się z zabezpieczeniem najniższych kondygnacji. Obecnie trwają prace przy budowie parkingu podziemnego. Na parterze znajdziemy lokale usługowe i restaurację z tarasami z widokiem na rzekę i ogród.  Inwestycja ma być zakończona w 2021 roku.

MByn w nowej odsBonie

- To z pewnością będzie duża atrakcja. Gratulacje dla właścicieli firmy Bioagra za decyzję o inwestycji w naszym mieście. - mówi Burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz.

">

">

Dostępne są już wizualizacje pokazujące, jak nyski młyn będzie wyglądał po przebudowie. I trzeba przyznać, że robią wrażenie. Projekt zakłada m.in. wyburzenie starej stacji benzynowej, garaży i sanitariatów znajdujących się w pobliżu obiektu.

image

 *wizualizacja młyna po remoncie

Niewątpliwe uwagę skupiają plany budowy muzeum młynarstwa. W ekspozycji mają znaleźć się urządzenia, które już stoją w młynie, ale właściciele planują także sprowadzenie kolejnych ze swoich młynów rozsianych po Polsce. Jeszcze kilka lat temu poważnie mówiono o sprzedaży tego miejsca, plany jednak uległy zmianie i już wkrótce przedsiębiorca rozpocznie jego rewitalizację. W obiekcie ma znaleźć się także miejsce na mieszkania i punkty usługowe, m.in. restaurację.

Wydział Administracyjno-Organizacyjny