Aktualności z Nysy

Polish Czech English German
środa, 23 październik 2019 13:06

Sprawdź za darmo swoje oświetlenie

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

W naszym województwie ruszyła ogólnopolska akcja ,,Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”. Jej celem jest zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów....

Celem akcji ,,Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” jest zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów. Poniżej przedstawiamy punkty stacji diagnostycznych z naszego regionu, gdzie w wybranych dniach, będzie można za darmo sprawdzić światła swojego samochodu.

Akcja ruszyła 21 października i potrwa do 15 grudnia. Jej celem jest zwrócenie uwagi uczestników ruchu na prawidłowe oświetlenie pojazdów. Ma to niewątpliwie ogromny wpływ na bezpieczeństwo na drodze. Udział w tym projekcie zadeklarowały stacje kontroli pojazdów funkcjonujące pod patronatem Instytutu Transportu Samochodowego oraz zrzeszone w Polskiej Izbie Stacji Kontroli Pojazdów.

W dniach 26.10, 16.11 oraz 23.11, w wybranych stacjach diagnostycznych będzie można sprawdzić prawidłowe działanie i ustawienie świateł.

W naszym województwie są to następujące stacje:

  •   GS Sch, Praszka, ul. Byczyńska 2, tel. 34/ 35 91 058, w godz. 7.00-13.00;
  •   Speed Car, Opole, ul. Ozimska 195, tel. 77/46 23 017, w godz. 8.00-20.00;
  •   P.H.U. OLMIX Monika Chmielewska-Nobis, Opole, ul. Kołłątaja 7 tel. 77/48 58 610, w godz. 7.00-19.00;

Pamiętajmy, że reflektory samochodów oświetlają pieszych uczestników ruchu, którzy poruszają się poboczem lub jezdnią. Wielu zdarzeń z ich udziałem udałoby się uniknąć, gdyby kierowca miał sprawne i prawidłowo wyregulowane światła, wcześniej dostrzegł pieszego lub nie doprowadził do oślepienia innych kierujących.

Celem kampanii „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” jest przypominanie i uświadamianie uczestnikom ruchu drogowego, jak ważna jest widoczność na drodze.

Informacja: Policja Nysa