Aktualności z Nysy

Polish Czech English German
poniedziałek, 16 wrzesień 2019 12:12

Kolejne udane Seminarium Sztuk Walki

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

W dniach 24-26 sierpnia odbyło się już XIX Międzynarodowe Seminarium Sztuk Walki i Technik Interwencji zorganizowane przez Nyską Formację Obronną Taktyczną....

W ciągu trzech dni trwania Seminarium udział wzięło około 170 osób. Uczestnikami Seminarium byli funkcjonariusze służby więziennej z kraju i z zagranicy, funkcjonariusze policji, straży miejskiej, służby celnej oraz wojsko. Seminarium było otwarte dla społeczności lokalnej. Zajęcia prowadzili instruktorzy z kraju i z zagranicy tj, Włochy, Ukraina, Kanada, Anglia. Pierwsze dwa dni Seminarium uczestnicy szkolili się z technik samoobrony natomiast w trzeci dzień zajęcia odbywały się tylko dla funkcjonariuszy służb mundurowych na terenie Zakładu Karnego w Nysie z zakresu technik interwencyjnych.

Celem Seminarium jest podnoszenie sprawności fizycznej i doskonalenie technik interwencji przez funkcjonariuszy niezbędnych w czasie wykonywania obowiązków służbowych. Seminarium cieszy się dużym zainteresowaniem, w którym wzięli udział: dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe nieuprawiające na co dzień sztuk walk.

Kolejne udane seminarium

Serdeczne podziękowania za okazaną pomoc w organizacji Seminarium dla: Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa, Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa, Szkoła Podstawowa nr 10 w Nysie, Zespół Szkół i Placówek Oświatowych, Urząd Miejski w Nysie oraz wszystkim pozostałym, którzy pomogli w organizacji Seminarium.

Informacja: Nyska Formacja Obronno Taktyczna