Aktualności z Nysy

Polish Czech English German
wtorek, 03 wrzesień 2019 12:46

Opracowanie planu adaptacji do zmian klimatu dla Nysy do 13 IX

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

Gmina Nysa przystąpiła do przygotowania „Planu adaptacji do zmian klimatu”....

Plan Adaptacji do zmian klimatu Miasta i Gminy ma na celu utworzenie kompletnej i spójnej formuły oraz spełnić cel, którym jest zmierzanie do adaptacji do zmian klimatu dla Gminy. Działania obejmą analizę zjawisk klimatycznych i ich pochodnych, aż do opracowania wieloletniego Planu działań adaptacyjnych, w sferze społecznej, gospodarczej, przestrzenno – funkcjonalnej, technicznej i środowiskowej.

Dokument zostanie opracowany dla horyzontu czasowego obejmującego  lata 2019 - 2030.

Opracowanie Planu ma na celu zapewnienie poprawy jakości życia i bezpieczeństwa mieszkańców wraz z zachowaniem walorów środowiskowych oraz efektywnego funkcjonowania gospodarki Gminy w warunkach zmian klimatu.

W związku z powyższym, zapraszamy wszystkie zainteresowane podmioty zlokalizowane na terenie Gminy Nysa (instytucje, przedsiębiorcy, NGO) o zgłaszanie planowanych przedsięwzięć, które mogą wpłynąć na adoptowanie się Gminy do zmian meteorologicznych (upały, nagłe ulewne opady, silne wiatry). W przypadku wątpliwości, czy planowane przedsięwzięcie może wpisywać się w ramy Planu prosimy o kontakt z wykonawcą opracowania (dane kontaktowe podano w końcowej części tekstu).

Podmioty zgłaszające wpisanie przedsięwzięcia do Planu prosimy o wypełnienie karty zadania/inwestycji i wysłanie do Koordynatora Projektu na adres e-mail: lub do dnia 13.09.2019 roku.

Przygotowany Plan umożliwi ubieganie się o dofinansowanie projektów w nim ujętych, zarówno Gminie Nysa, jak i innym potencjalnym beneficjentom np.: organizacjom pozarządowym, przedsiębiorcom.

Zapraszamy Państwa do współpracy przy tworzeniu tego dokumentu na każdym jego etapie. Niezwykle ważny jest udział wszystkich interesariuszy.

Jeżeli mają Państwo pytania zachęcamy do kontaktu z:

Małgorzata Jaroszek, e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 77 408 05 48

Naczelnik Wydziału Rozwoju Wsi i Ochrony Środowiska Robert Giblak

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 721 470 230

Przedstawicielem firmy Atmoterm SA:

Janusz Pietrusiak, tel.: 606 845 256, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.