Aktualności z Nysy

Polish Czech English German
środa, 03 lipiec 2019 15:25

Spotkanie dotyczące utworzenia Zakładu Aktywizacji Zawodowej

Napisane przez Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)

W środę, 3 lipca, w siedzibie Starostwa Powiatowego w Nysie odbyło się spotkanie robocze dotyczące utworzenia Zakładu Aktywizacji Zawodowej w powstającym Centrum Rehabilitacji i Integracji Społecznej....

Spotkanie zainicjowane zostało przez PCPR w Nysie przy udziale przedstawicieli Infirmicare Non Profit Sp. z o. o..

Celem spotkania było przybliżenie roli utowrzenia Zakładu Aktywności Zawodowej, jako narzędzia reintegracji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnościami.  Byłaby to bardzo duża szansa, aby ci ludzie, teraz trochę wykluczeni z życia zawodowego, mogli właśnie uzyskać możliwość pracy. Zarząd Powiatu, zapoznał się z propozycjami i rozwiązaniami, przedstawionymi przez przedstawicieli Infirmicare Non Profit Sp. z o. o. Spotkanie było również okazją do prześledzenia kolejnych etapów powstawania Centrum Rehabilitacji i Integracji Społecznej.

W spotkaniu uczestniczyli: starosta nyski Andrzej Kruczkiewicz, wicestarosta Jacek Chwalenia, członek Zarządu Powiatu Joanna Burska, dyrketor PCPR Anna Januszewska-Zenowicz, dyrektor PUP w Nysie Małgorzata Pliszka, dyrektor ZPS w Nysie Jacek Tyczka oraz przedstawiciele Infirmicare Non Profit Sp. z o. o. - Adam Ilnicki oraz Aleksander Bugla.

Authors: Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)