Aktualności z Nysy

Polish Czech English German
poniedziałek, 10 czerwiec 2019 10:24

Obchody Światowego Dnia Architektury w Nysie

Napisane przez Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)

W piątek, 7 czerwca, w Bastionie św. Jadwigi odbyły się obchody Światowego Dnia Architektury. W wydarzeniu uczestniczył starosta nyski Andrzej Kruczkiewicz oraz sekretarz Zdzisław Baran....

Przez cały dzień w Bastionie można było oglądać wystawy prezentujące dorobek zawodowy architektów Opolskiej Okręgowej Izby Architektów RP oraz prac semestralnych i dyplomowych studentów kierunku architektura PWSZ w Nysie.

">

Dla najmłodszych przygotowano warsztaty ekoMIASTO - środowisko życia, w trakcie których dzieci szkół podstawowych mogły wyrazić swoje spojrzenie na kierunek rozwoju ośrodków miejskich w zgodzie z potrzebami ochrony środowiska oraz zasobów naturalnych. Dla młodzieży ze szkół średnich przygotowano wyzwanie - budowa obiektów wysokich z zastosowaniem materiałów odnawialnych. Bambus, tektura, dratwa to materiały, z których można było skonstruować ciekawe formy przestrzenne pnące się nierzadko na kilka, a nawet kilkanaście metrów w górę.

Relacja filmowa >>

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie na scenie, drzewo, niebo i na zewnątrz

Obraz może zawierać: drzewo, niebo, dom, roślina i na zewnątrz

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, drzewo, niebo, dom, tłum, trawa i na zewnątrz

Zwieńczeniem obchodów Światowego Dnia Architektury był video mapping oraz iluminacja pawilonu ekoSTRUKTURA w wykonaniu studentów kierunku architektura PWSZ w Nysie oraz koncert studentów kierunku jazz i muzyka estradowa.