Aktualności z Nysy

Polish Czech English German
piątek, 17 maj 2019 15:11

Kolejne sukcesy nyskich karateków

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

11 maja 2019r. w Głubczycach odbył się Turniej w Karate Olimpijskim  - X Grand Prix Śląska Polsko-Czeskiego. Do rywalizacji przystąpiło ponad 250 zawodników z 24 klubów z Czech, Słowacji oraz Polski. Nasz region reprezentowała drużyna z Nyskiej......

 Do rywalizacji przystąpiło ponad 250 zawodników z 24 klubów z Czech, Słowacji oraz Polski. Nasz region reprezentowała drużyna z Nyskiej Formacji Obronno Taktycznej.

Nyscy zawodnicy wystąpili w składzie: Eva Richard, Thomas Richard, Maksymilian Ciepiela, Denis Pyka, Dominik Kubiaczek, Marcel Kowalik, Adam Chudy, Błażej Lisik, Michał Marzec i Krzysztof Bajcar.

Do pracy w zespole sędziowskim zawodów zostali powołani nyscy sędziowie: Tadeusz Wójcik, Krzysztof Łukaszyński oraz Marek Workiewicz.

Nyscy karatecy wywalczyli aż 9 medali: 1 złoty, 2 srebrne i 6 brązowych.

Złoty medal zdobył: Denis Pyka w konkurencji kumite fantom – kat. chłopcy 9 lat.

Medale srebrne wywalczyli: Dominik Kubiaczek w konkurencji kumite fantom – kat. chłopcy 9 lat oraz Adam Chudy w konkurencji kata indywidualne – kat. chłopcy 10 lat.

Brązowe medale zdobyli: Eva Richard 2 medale konkurencjach kata indywidualne dziewcząt w kat. 8 lat  i kat. 9 lat oraz 1 medal w kumite fantom w kat. dziewcząt 8 lat,  Marcel Kowalik w kumite fantom w kat. chłopców 9 lat, Thomas Richard w kata indywidualnym w kat. chłopców 10 lat.

Szósty brązowy medal zdobył zespół w składzie: Dominik Kubiaczek, Denis Pyka i Maksynilian Ciepiela w konkurencji kata drużynowe chłopców w kat. 9 lat i młodsi.

Wyjazd na zawody zorganizowano dzięki wsparciu finansowemu Gminy Nysa i Starostwa Powiatowego w Nysie.

Informacja: NFOT