Aktualności z Nysy

Polish Czech English German
piątek, 19 kwiecień 2019 15:31

Stal Nysa Wicemistrzem 1. Ligi Mężczyzn!

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

Wystarczyły zaledwie trzy mecze, aby poznać Mistrza 1. Ligi Mężczyzn w sezonie 2018/2019. Wczorajszego wieczoru, siatkarze Ślepska Suwałki postawili kropkę nad "i" pokonując naszą drużynę 3:1 (25-18, 29-31, 25-19, 25-19)....

Zawodnicy Stali Nysa musieli uznać wyższość przeciwnika i zadowolić się tytułem Wicemistrza oraz srebrnymi medalami.

Od początku rozgrywek finałowych to siatkarze z Suwałk lepiej prezentowali się na boisku. Nasza drużyna na własnym parkiecie nie potrafiła postawić się dobrze dysponowanym gościom i do Suwałk jechaliśmy z dwoma przegranymi meczami. Stalowcom nie pomógł również fakt, że w ostatnim meczu u siebie wyeliminowany z dalszej gry został środkowy Maciej Zajder. Podbudowani dwoma zwycięstwami suwalszczanie pozwolili żółto-niebieskim urwać jedynie seta w ostatnim meczu finałowym. 

Stal Nysa Wicemistrzem 1. Ligi M|czyzn!

Zdj. Stal Nysa

Choć z pewnością wielu miało apetyt na zwycięstwo w lidze to jednak 2. miejsce jest także ogromnym sukcesem naszej drużyny. Emocje finałowe były o tyle większe, ponieważ oba kluby starają się o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Zgodnie z regulaminem do PlusLigi awansuje drużyna, która poza wynikiem sportowym spełni także szereg wymogów PLS. Wynik weryfikacji poznamy za kilka tygodni.

Siatkarzom dziękujemy za serce zostawione na parkiecie, litry potu wylane na treningach oraz walkę do ostatniej piłki. Sztabowi szkoleniowemu dziękujemy za trud i ogrom pracy jaki został wykonany w tym sezonie, aby zaprowadzić drużynę do finału i zdobyć tytuł Wicemistrza 1. Ligi Mężczyzn.

Wydział Administracyjno-Organizacyjny

Urząd Miejski w Nysie

Authors: Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)