Aktualności z Nysy

Polish Czech English German
poniedziałek, 31 grudzień 2018 09:08

Dobre miejsca pracy priorytetem

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

Koniec roku to idealny czas na podsumowanie tego, co wydarzyło się w ciągu minionych dwunastu miesięcy. Warto skupić się na pracy, bo to bez wątpienia jeden z najważniejszych aspektów. Mijający rok obfitował w dobre wieści właśnie z rynku pracy....

Firmy Umicore - światowy potentat w Nysie

W czerwcu dowiedzieliśmy się, że światowy potentat planuje u nas dużą inwestycję. We wrześniu delegacja firmy Umicore oficjalnie przedstawiła swój projekt. Belgijski gigant działający w dziedzinie nowych technologii otwiera w strefie ekonomicznej Radzikowice-Goświnowice swój zakład, gdzie produkowane będą materiały do akumulatorów. To pierwsza tego typu fabryka w Europie i trzecia na świecie. Belgowie zainwestują u nas blisko 1,5 miliarda euro, a docelowo zatrudnią ponad 1000 osób. 

 Dobre miejsca pracy priorytetem - Aktualno[ci

Motoryzacja ponownie na FSD - firma Dies & Engineering

Belgowie inwestują w strefie Radzikowice-Goświnowice, a  Włosi na FSD. To kolejna dobra wiadomość z rynku pracy, jaka dotarła do nas w 2018. Po wielu latach na FSD wreszcie powróciła motoryzacja. I to w nowoczesnej formie. Swoją filę w wyremontowanej hali byłej tłoczni otworzyła firma Dies & Engineering, która produkuje formy do produkcji części samochodowych dla firm z Włoch i Niemiec.

Dobre miejsca pracy priorytetem - Aktualno[ci

DEKADA w 2020r.

Dużo osób czeka też na galerię DEKADA, której budowa, po latach oczekiwania, wreszcie ruszyła. Galeria to miejsca pracy dla około 600 osób, kilkadziesiąt sklepów, 4-salowe kino i blisko 2 miliony podatków rocznie do gminnej kasy. Obiekt będzie gotowy jesienią 2020r.

Dobre miejsca pracy priorytetem - Aktualno[ci

 Wydział Administracyjno-Organizacyjny