Aktualności z Nysy

Polish Czech English German
wtorek, 13 październik 2015 20:21

Rozpoczęcie budowy hali sportowej już w piątek

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

W piątek o godzinie 13 przy ulicy Sudeckiej odbędzie się oficjalne wbicie łopaty pod budowę hali widowiskowo-sportowej. Burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz serdecznie zaprasza na uroczystość rozpoczęcia budowy Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Sudeckiej w Nysie.

Pierwsze "wbicie łopaty" zaplanowano na godzinę 13.00 w dniu 16 października br.  

  Hala sportowa w Nysie na 3 tysiące widzów będzie kosztować blisko 27 mln złotych. Wykonawca – firma MTM BUDOWNICTWO z Tarnowa ma czas na zakończenie inwestycji do jesieni 2017 r.
  Po odliczeniu dotacji pochodzącej z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz podatku VAT, który Gmina Nysa będzie w stanie odzyskać - łączny koszt dla gminnego budżetu wyniesie około 13 milionów złotych. 

Hala to nie tylko miejsce dla siaktarzy, ponieważ będzie można tam organizować mecze w innych dyscyplinach, targi czy wystawy. Ponadto Gmina wyremontuje stadion Polonii Nysa, który wraz z halą będzie stanowić sportowe zaplacze miasta oraz ma szanę stać jego prawdziwą jego wizytówką.  

Środki na ten cel zostały przeznaczone w wyniku głosowania radnych podczas IX sesji Rady Miejskiej w Nysie w dniu 1 lipca br. stosunkiem głosów 19 "za" i 2 wstrzymującymi.

 Projekt wizualizacji nowej hali sportowej w Nysie. 

Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji 
Urząd Miejski w Nysie